Poštovny okresu Český Brod (exponát číslo 771) jsou možná pro některé naše sběratele překvapením, neboť je vystavuje Jaroslav PETRÁSEK z Českého Brodu, hlava naší olympijské filatelie. Vzácný filatelistický materiál, důkladný a přesný odborný popis, a navíc i ručně kaligraficky provedený popis listů dělají z tohoto jednorámového exponátu příklad pro kolegy v dalších okresech České republiky.

Poslední zatím zařazený exponát s číslem 772 má název: ČSR 1945–46: Obnovování poštovního provozu a definitivní vydání nových celin. Vystavovatelem je člen předsednictva Svazu českých filatelistů a známý pražský aukcionář Milan ČERNÍK. Návštěvníkům EXPONETU představuje na sedmi výstavních rámech příklady snad všeho, co je možné o tomto rušném období u celin shromáždit. Sympatické jsou např. autentické, poštou prošlé celiny s originální, ručně provedenou „znárodňovací úpravou“. A to zvláště dnes, kdy nám stále ještě pilně přibývají „revoluční přetisky“ z té doby (např. Hodonín prokazatelně žádný revoluční přetisk nikdy neměl, a dnes jsou uváděny čtyři!). Pro kvalitu obsahu a zpracování je Černíkův celinářský exponát pro období roku 1945 nezastupitelný. Dobrá věc se chválí sama; přesvědčte se na webových stránkách www.exponet.info.

Komentář připravil Josef Šolc

Předplatitelé časopisu Filatelie mohou čerpat řadu výhod. odebírat předplatné
Veškeré informace o časopisu Filatelie a členství Klubu Filatelie Vám ochotně podáme na telefonním čísle +420 224 810 900.