Letošní životní jubileum sedminásobné olympijské vítězky a čtyřnásobné mistryně světa v gymnastice Věry Čáslavské (nar. 3. 5. 1942), připomněl na Exponetu Jaroslav Petrásek, předseda České asociace pro olympijskou a sportovní filatelii. Pod číslem 768 vystavil dvanáct albových listů s názvem Narozeniny Věry Čáslavské. Informacemi a statistickými údaji nabitý životopis, emocionálně laděný, plus pestrý filatelistický materiál by mohly směle tvořit základ pro netradiční ilustrovanou filatelistickou publikaci.

Pod číslem 769 byl uveřejněn další perfinářský exponát Firmenlochungen Bayern. Ukazuje celou škálu zajímavých celistvostí identifikujících uživatele perfinů, včetně reklam, doporučených zásilek nebo celých balíkových průvodek do ciziny. Je dobrou upoutávkou na možnosti sbírání perfinů tohoto teritoria. Exponát je tvořen sice zatím jen 39 albovými listy, ale jistě je dobrým základem pro jeho dobudování na soutěžní exponát. Autor si přál zůstat v anonymitě.

Komentář připravil Josef Šolc

Předplatitelé časopisu Filatelie mohou čerpat řadu výhod. odebírat předplatné
Veškeré informace o časopisu Filatelie a členství Klubu Filatelie Vám ochotně podáme na telefonním čísle +420 224 810 900.